Питання / Відповіді
- Паспорт громадянина України
- Де можливо отримати паспорт громадянина України у вигляді картки?
Оформлення та видача паспорта громадянина України у формі картки здійснюється:
за зареєстрованим місцем проживання у м. Одесі відповідними територіальними підрозділами ЦНАП м. Одеси або територіальними підрозділами у м. Одесі ГУ ДМСУ в Одеській області. - Чи можна отримати паспорт громадянина України у формі картки не за місцем реєстрації?
Оформлення та видача паспорта громадянина України у формі картки здійснюється за зареєстрованим місцем проживання у м. Одесі відповідними територіальними підрозділами ЦНАП м. Одеса або територіальними підрозділами ДМС у м. Одесі за зареєстрованим місцем проживання.
Оформлення замість втраченого або викраденого, обмін паспорта, який було оформлено із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру, та його видача здійснюватимуться територіальними підрозділами ЦНАП м. Одеса або територіальними підрозділами ДМСУ у м. Одесі за місцем звернення особи чи її законного представника (пункт 17 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою КМУ 25.03.2015 № 302). - Чи обов`язково обмінювати паспорт-книжечку на ID-картку?
Законодавство України не визначає кінцевої дати чинності паспортів громадянина України зразка 1994 року. Однак у даний час законодавством передбачено обмін паспорта громадянина України зразка 1994 року на ID-картку за бажанням власника.
Також ID-картка видається у всіх випадках, коли необхідна заміна паспорта зразка 1994 року (втрата, крадіжка,псування, зміна прізвища або інших даних власника документа).
Крім того, паспорт-книжечка обмінюється на ID-картку, якщо власним не вклеїв фото в паспорт протягом одного місяця після досягнення 25 або 45 років. - Який строк дії паспорт громадянина України у формі картки?
- Особам віком від 14 до 18 років паспорт громадянина України у формі картки видається зі строком дії 4 роки.
- Особам, яким виповнилося 18 років, паспорт громадянина України у формі картки видається зі строком дії 10 років.
- Яка інформація вноситься до паспорту громадянина України?
До паспорта громадянина України у формі картки вноситься така інформація:
-назва держави та назва документа;
-ім’я особи та стать;
-громадянство;
-дата народження;
-унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;
-номер документа;
-дата закінчення строку дії документа;
-дата видачі документа;
-уповноважений суб’єкт, що видав документ (код);
-місце народження;
-відцифрований образ обличчя особи;
-відцифрований підпис особи. - Чи передбачена можливість відмови від оформлення паспорта громадянина України у формі картки та оформлення натомість паспорта громадянина України у формі книжечки?
Така можливість не передбачена. Згідно з Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» паспорт громадянина України оформляється у формі картки.
- Чи буде затримано встановлений законодавством строк оформлення документів для громадян, які раніше документувалися на тимчасово окупованій території України?
У випадку, якщо заявник подав до оформлення паспорт зразка 1994 року, виданий на окупованих російсько-терористичними військами територіях, та не має діючого паспорта для виїзду за кордон, ідентифікація особи буде здійснюватися шляхом направлення запитів з метою отримання інформації, відтак процедура ідентифікації може тривати до двох місяців.
У таких випадках не рекомендується оплачувати підвищену суму адміністративного збору за термінове оформлення документів (10 робочих днів для ID-паспорта та 7 робочих днів для паспорта для виїзду за кордон). - Порядок оформлення паспорту громадянина України у формі картки мешканцям Донецької та Луганської областей, які мають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи
Відповідно до статті 6 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» оформлення паспорта громадянина України у формі картки внутрішньо переміщеним особам здійснюється за місцем їх фактичного проживання.
- Чи можливо використовувати паспорт громадянина України у формі картки замість паспорта громадянина України для виїзду за кордон?
Паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України на території України, а паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України особи, на яку він оформлений, за кордоном і дає право цій особі на виїзд з України і в’їзд в Україну (частина перша статті 21 та частина перша статті 22 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»).
Таким чином, для виїзду за кордон потрібно використовувати паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Виїзд за кордон по паспорту громадянина України у формі картки можливий лише у разі укладення відповідних міждержавних угод (наразі такі угоди укладено з Турецькою Республікою та Грузією). - Який розмір плати, що справляється за оформлення паспорта громадянина України у формі картки?
Тим, хто отримує паспорт вперше, послуга надається безкоштовно. У разі обміну паспорта з підстав, передбачених Порядком оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 302 від 25.03.2015, передбачається адміністративний збор.
- Де можливо отримати паспорт громадянина України у вигляді картки?
- Закордонний паспорт
- З якого віку можна оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон?
Кожен громадянин України має право на отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Такий паспорт може бути оформлений з народження.
- З якого віку неповнолітня особа може особисто звернутись стосовно видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон?
Неповнолітня особа, яка досягла шістнадцятирічного віку, може особисто звернутись стосовно видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
- Яка інформація вноситься до безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт громадянина України для виїзду за кордон?
До безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт громадянина України для виїзду за кордон, вноситься:
- інформація, що міститься на сторінці даних паспорта громадянина України для виїзду за кордон;
- біометричні дані, параметри особи (відцифрований образ обличчя особи, відцифрований підпис особи, відцифровані відбитки пальців рук (відцифровані відбитки пальців рук особи не отримуються до досягненню нею 12-річного віку та у разі, коли особа не може пересуватися самостійно у зв`язку із тривалим розладом здоров`я та потребує термінового лікування за кордоном, що підтврджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров`я, оформленим в установленому порядку);- дані про забезпечення захисту інформації, що міститься на безконтактному електронному носії, відповідно до рекомендацій IKAO Doc 9303 (від англ. ICAO - International Civil Aviation Organization - Міжнародна організація цивільної авіації, спеціалізована установа ООН, що встановлює міжнародні норми цивільної авіації та координує її розвиток з метою підвищення безпеки та ефективності).
- Як підтверджується громадянство України неповнолітньої особи, на ім`я якої оформлюється паспорт громадянина України для виїзду за кордон, якщо один із її батьків не є громадянином України?
Паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що підтверджує громадянство України особи, на ім`я якої він оформлений. Факт прийняття щодо неповнолітньої дитини рішення про встановлення належності до громадянства України, прийняття до громадянства України або оформлення набуття громадянства України підтверджує довідка про реєстрацію особи громадянином України, яка подається для одержання документів, що підтверджують громадянство України.
- Скільки коштує оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон і чим передбачено платежі?
На сьогоднішній день при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон у звичайному режимі громадяни оплачують вартість адміністративної послуги та вартість бланку.
- Чи можу я залишити собі старий закордонний паспорт?
Згідно з чинним законодавством громадянин України не може мати одночасно більше ніж два діючих закордонних паспорти. При оформленні нового паспорта, попередній (один з попередніх) закордонний паспорт, виданий особі, підлягає анулюванню. Анулювання здійснюється шляхом пробиття не менше одного отвору в машинозчитувальний зоні, починаючи з її лівого краю. При цьому за заявою особи її анульований паспорт може бути повернений, якщо в ньому проставлено одну чи декілька віз або у випадках, якщо такий паспорт є підставою для отримання/продовження дозвільних документів на проживання в іноземній державі.
- Чи є необхідною особиста присутність дитини для оформлення їй паспорта громадянина України для виїзду за кордон?
При оформленні біометричного паспорта громадянина України для виїзду за кордон особі, яка не досягла 12-річного віку, на безконтактний електронний носій не вносяться відцифровані відбитки пальців рук, а тому може бути подано одну кольрову фотокартку, що відповідає встановленим вимогам, для внесення до заяви-анкети відцифрованого зображення обличчя шляхом сканування.
- Чи можна оформити закордонний паспорт не за місцем реєстрації?
Документи для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта для виїзду за кордон в Україні подаються до центрів надання адміністративних послуг, державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС, і його відокремлених підрозділів, територіальних органів та територіальних підрозділів ДМС. незалежно від місця проживання громадянина
- В якому випадку при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон особі, яка не досягла 16-річного віку, необхідно надавати довідку про реєстрацію її громадянином України?
Паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що підтверджує громадянство особи, на ім’я якої від оформлений.
Тому, у разі оформлення вперше паспорта громадянина України для виїзду за кордон особі, яка не досягла 16-річного віку, надання заявником зазначеної довідки необхідно, якщо на момент народження особи хоча б один з її батьків не був громадянином України.
Це положення застосовується для осіб, які народились після 01.03.2001 року.
- З якого віку можна оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон?
- Реєстрація місця проживання
- Куди слід звертатися для того, щоб зареєструвати місце проживання?
Для реєстрації місця проживання, зняття з реєстрації місця проживання в місті Одеса необхідно звернутися до Центру надання адміністративних послуг м. Одеси або його територіальних підрозділів.
- Які документи необхідно надати для реєстрації місця проживання?
Для реєстрації місця проживання особа або її представник подає:
1) заяву за формою згідно з додатком 6 до Правил;
2) документ, до якого вносяться відомості про місце проживання;
3) квитанцію про сплату адміністративного збору;
4) документи, що підтверджують право на проживання в житлі, - ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім’ї, яка надається у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди;
5) військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку);
6) заяву про зняття з реєстрації місця проживання особи за формою згідно до Правил (у разі здійснення реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання). - Який перелік документів для отримання послуги щодо реєстрації місця проживання новонародженої дитини ?
Для реєстрації місця проживання новонародженої дитини необхідно подати наступний перелік документів:
1) заяву;
2) свідоцтво про народження;
3) квитанцію про сплату адміністративного збору.
У разі подання заяви представником особи, крім зазначених документів, додатково подаються:
- документ, що посвідчує особу представника;
- документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини - батьками (усиновлювачами).
У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків. - Чи можливо отримати у Центрі надання адміністративних послуг Одеської міської ради відомості про зареєстрованих осіб у житловому приміщенні/будинку?
Так, можливо.
Для отримання відомостей про зареєстрованих осіб у житловому приміщенні/будинку особа чи її представник подає:
- Заяву на отримання адміністративної послуги (оформлюється адміністратором)
- Документ, що посвідчує особу заявника
- Документ, що підтверджує повноваження особи як представника (у разі подання документів представником особи)
- Документ, що підтверджує присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, або повідомлення про відмову від його прийняття заявником
- Документ, що підтверджує право власності на житло
- Документи, які підтверджують повноваження наймача (договір найму і та ін.) - при отриманні Відомостей про зареєстрованих осіб у житловому приміщенні комунальної/державної власності
- Будинкова книга - при отриманні Відомостей про зареєстрованих осіб у приватному домоволодінні вперше
- З якого віку необхідна присутність дитини для реєстрації місця проживання?
Реєстрація місця проживання дітей віком від 14 років здійснюється за їх особистим зверненням та поданням відповідних документів.
- Яка відповідальність передбачена за порушення терміну реєстрації місця?
Згідно до ст. 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 року проживання громадян, зобов’язаних мати паспорт громадянина України, без паспорта громадянина України або за недійсним паспортом громадянина України, а також проживання громадян без реєстрації місця проживання - тягнуть за собою попередження. Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за порушення, передбачені частиною першою ст. 197 КУпАП, - тягнуть за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
- Чи може власник житла самостійно зняти з реєстраці мысця проживанняї осіб, які зареєстровані у цьому житловому приміщенні?
Якщо люди зареєстровані в приміщенні на основі договору оренди, то, відповідно, право на реєстрацію зберігається за ними до закінчення терміну договору. Після цього власник житла може їх зняти з реєстрації місця проживання. А також, до закінчення терміну дії договору, за рішенням судових органів. Якщо реєстрація місця проживання здійснювалася на підставі згоди власника житла, зняття з реєстрації місця проживаня без згоди особи здійснюється на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, про позбавлення права користування житловим приміщенням, про виселення або про зняття з реєстрації місця проживання.
- Скільки часу займає процес зняття з реєстрації місця проживання і реєстрації місця проживання за іншою адресою?
Реєстрація місця проживання/перебування або зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється в день подання документів особою або ії представником.
- Скільки часу дається людині, яка переїхала на нове місце для того, щоб зареєструвати місце проживання?
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.
- Чи можливо знятися з реєстрації місця проживання з іншого міста?
Зняття з реєстрації місця проживання здійснюється за зареєстрованим місцем проживання. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена одночасно із зняттям з попереднього місця проживання.
- Які документи необхідно надати призовникам та військовозобов’язаним для отримання послуги щодо реєстрації місця проживання особи ?
Для отримання адміністративної послуги стосовно реєстрації місця проживання призовникам необхідно надати - посвідчення про приписку до призовної дільниці, військовозобов’язаним - військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного.
- Який перелік документів для отримання послуги щодо зняття з реєстрації місця проживання особи?
Для зняття з реєстрації місця проживання особа або її представник подає:
1) заяву;
2) документ, до якого вносяться відомості про місце проживання;
3) квитанцію про сплату адміністративного збору (у разі реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір стягується лише за одну послугу);
4) військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку). - Який перелік документів для отримання довідки про реєстрацію місця проживання?
Для отримання довідки про реєстрацію місця проживання особи подаються наступні документи:
1. заява суб’єкта звернення про отримання адміністративної послуги;
2. запит особи (заповнюється особою або її законним представником) згідно Угоди;
3. документ, до якого вносяться відомості про реєстрацію місця проживання;
- Куди слід звертатися для того, щоб зареєструвати місце проживання?
- Адміністративні послуги у сфері земельних відносин
- Куди звертатися для отримання послуг у сфері земельних відносин?
Починаючи з 1 січня 2015 року відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП). Вони утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування.
- Де отримати Витяг з ДЗК, замовлений онлайн?
Місце отримання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, що замовлений онлайн, обирається користувачем безпосередньо при формуванні запиту.
- У відомостях Державного земельного кадастру виявлено помилку, що робити?
Адміністративну послугу щодо виправлення технічної помилки у відомостях з Державного земельного кадастру, допущеної органом, що здійснює його ведення, з видачею витягу можливо отримати в Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП), надавши повідомлення про виявлення фізичною або юридичною особою технічної помилки (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка) у витязі, довідці з Державного земельного кадастру, викопіюванні з картографічних матеріалів Державного земельного кадастру та документів, що містять зазначені у повідомленні технічні помилки, та документи, що підтверджують такі помилки і містять правильну редакцію відповідних відомостей.
- Спосіб отримання послуг у сфері земельних відносин?
Особисто заявником, (уповноваженою особою), направлення поштою на поштову адресу ЦНАП м. Одеса - 65017 вул. Косовська 2-Д або замовлення послуги в електронному вигляді через офіційний сайт Держгеокадастру.
- Де можливо отримати грошову оцінку землі?
Закон України «Про оцінку земель» визначає, що грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення поділяється на два типи: нормативну та експертну.
Експертну грошову оцінку земельних ділянок здійснюють суб’єкти оціночної діяльності у сфері оцінки земель відповідно до вимог цього Закону, Закону України «Про оцінку майна, майнових прав і професійну оціночну діяльність в Україні», а також інших нормативно-правових актів. Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки громадяни можуть отримати виключно через Центр надання адміністративних послуг. - Хто має право на подання заяви про державну реєстрацію земельної ділянки?
Право на подання такої заяви мають: особа, якій за рішенням органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування надано дозвіл на розроблення документації із землеустрою, що є підставою для формування земельної ділянки у разі її передачі у власність чи користування із земель державної чи комунальної власності, або уповноважена нею особа; власник земельної ділянки, користувач земельної ділянки державної чи комунальної власності (у разі поділу чи об’єднання раніше сформованих земельних ділянок) або уповноважена ними особа; орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування (у разі формування земельних ділянок відповідно державної чи комунальної власності).
- Термін дії витягу з державного земельного кадастру?
Відповідно до п. 178 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження порядку ведення Державного земельного кадастру” від 17.10.2012 року № 1051, Витяг з Державного земельного кадастру є дійсним протягом трьох місяців з моменту його видачі, крім витягу про земельну ділянку для оформлення права на спадщину, що видається спадкоємцям, та витягу з Державного земельного кадастру, що видається для підтвердження державної реєстрації земельної ділянки або внесення інших відомостей до Державного земельного кадастру, які є безстроковими.
- Вартість адміністративного збору для отримання витягу з Державного земельного кадастру?
Відповідно до підпункту 3 пункту 2 додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2011 р. № 835 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21 березня 2016 р. № 205) розмір плати за надання адміністративної послуги становить 0,05 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому надається відповідна адміністративна послуга.
- Змінився власник земельної ділянки, як внести зміни до землевпорядної документації?
Шляхом отримання адміністративної послуги щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей (змін до них) про земельну ділянку.
- Куди звертатися для отримання послуг у сфері земельних відносин?
- Отримання посвідчень батьків та дітей із багатодітних сімей
- Чи можливо зробити посвідчення багатодітної сім’ї іноземцям?
Якщо іноземець або особа без громадянства перебуває в України на законних підставах, має право отримати посвідчення батьків та дітей із багатодітних сімей.
- Чи має значення реєстрація місця проживання для оформлення посвідчення батьків та дітей із багатодітних сімей?
Посвідчення видаються структурними підрозділами районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад одному з батьків відповідно до місця реєстрації, протягом десяти робочих днів після подання документів.
- Що робити у разі втрати посвідчення батьків та дітей із багатодітних сімей?
У разі втрати посвідчення видається його дублікат.
- Чи можливо оформити посвідчення батьків та дітей із багатодітних сімей обом батькам, якщо батьки не перебувають в шлюбі?
Багатодітна сім'я - сім'я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. Тобто якщо батьки не перебувають у шлюбі, отримати посвідчення обидва батьки не можуть.
- У разі навчання дитини за межами України, який документ необхідно надати для оформлення батьків та дітей із багатодітних сімей?
У разі навчання дитини за межами України необхідно надати довідку з навчального закладу з перекладом на українську мову, вірність якого засвідчена нотаріусом
- Який термін дії посвідчення батьків та дітей з багатодітних сімей?
Строк дії посвідчень визначається окремо для кожної багатодітної сім'ї. Строк буде вказано на самому посвідченні.
- З якого віку дітям видають окремі посвідчення дітей з багатодітних сімей?
Дітям з багатодітної сім'ї посвідчення видаються з шести років. У разі досягнення дитиною 14-річного віку в посвідчення вклеюється нова фотокартка.
- Підстава для одержання посвідчення батьків та дітей з багатодітних сімей?
Підставою є народження третьої або більше дітей у подружжя / одного з батьків за умови сумісного проживання дітей з батьками / одним з батьків.
- Який документ необхідно надати у разі, коли місце проживання батьків зареєстроване у різних містах?
У разі, коли місце проживання батьків зареєстровано у різних містах, необхідно надати довідку структурного підрозділу районної, в мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради про те, що батькам за місцем реєстрації посвідчення не видавалися.
- У яких випадках на продовження строку дії посвідчення батьків та дітей з багатодітних сімей необхідно надати фотокартки?
У випадку, якщо у посвідченні не залишилося місце для продовження, передбаченого формою бланка та виникає необхідність оформлення нового посвідчення необхідно надати 2 фотокартки (батьків та дітей) розміром 30*40 міліметрів.
- Чи можливо зробити посвідчення багатодітної сім’ї іноземцям?
- Вклеювання фотокартки при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку
- Протягом якого часу після дня народження є можливість вклеїти фотокартку до паспорту громадянина України (зразку 1994 року) по досягненню 25-ти або 45-ти річного віку?
Особа подає документи і фотокартки не пізніш як через місяць після досягнення відповідного віку.
- Якщо пройшов термін на протязі якого можливо вклеїти фотокартку до паспорта громадянина України?
Якщо наданий термін порушено, то особа можете лише обміняти паспорт громадянина України зразка 1994 року на паспорт у вигляді картки, що містить безконтактний електронний носій.
- Строк надання адміністративної послуги щодо вклеювання до паспорта громадянина України фотокартки при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку?
Вклеювання до паспорта нових фотокарток при досягненні громадянином 25 - і 45-річного віку провадиться у п'ятиденний термін.
- Вартість надання адміністративної послуги з вклеювання фотокартки до паспорта громадянина України при досягненні громадянином 25-ти і 45-ти річного віку?
Послуга надається безкоштовно.
- Розмір фотокартки для вклеювання при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку?
Для обміну паспорта необхідно надати дві фотокартки розміром 35х45 мм.
- Протягом якого часу після дня народження є можливість вклеїти фотокартку до паспорту громадянина України (зразку 1994 року) по досягненню 25-ти або 45-ти річного віку?
- Послуги в сфері будівництва
- Як дізнатися чи зареєстроване моє повідомлення/декларація про початок будівельних робіт, про готовність об’єкту до експлуатації, про внесення відповідних змін до них?
Інформація розміщується на офіційному сайті Держархбудінспекції у розділі «Реєстр дозвільних документів» в єдиному реєстрі документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів. Інформація реєстру є безоплатною та загальнодоступною.
- Чи не змінився порядок подання декларації про готовність будівельних робіт?
Останні зміни до Постанови КМУ «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів» від 13 квітня 2011 р. № 461 були внесені Постановою КМУ від 25 квітня 2018 р. № 327.
- Де можна ознайомитися з бланками документів щодо підготовчих та будівельних робіт?
З бланками документів можна ознайомитися на офіційному сайті Держархбудінспекції у розділі «Бланки документів».
- Які послуги можливо отримати у сфері «будівельної амністії» в Центрі надання адміністративних послуг?
До складу адміністративних послуг, які надаються через Центр надання адміністративних послуг Одеської міської ради, входить послуга щодо оформлення декларації про готовність об'єкта до експлуатації, що за класом наслідків (відповідальності) належить до об'єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельних ділянках відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт.
- Строк надання дозволу на виконання будівельних робіт?
Протягом 10 робочих днів з дня реєстрації заяви про отримання дозволу.
- Як дізнатися чи зареєстроване моє повідомлення/декларація про початок будівельних робіт, про готовність об’єкту до експлуатації, про внесення відповідних змін до них?
